من الغریب الی الحبیب

بخوان برای دل تنگم ...من الغریب الی الحبیب...

پیام های کوتاه
  • ۳۱ تیر ۹۳ , ۱۲:۴۰
    ...
  • ۲۷ تیر ۹۳ , ۱۱:۲۶
    من..
پربیننده ترین مطالب
محبوب ترین مطالب
مطالب پربحث‌تر
  • ۹۳/۰۴/۳۱
    ...
پیوندهای روزانه

۲ مطلب در خرداد ۱۳۹۴ ثبت شده است


... من هم سال‌های سال در یکی از دانشکده‌های هنری درس خوانده‌ام، به شب‌های شعر و گالری‌های نقاشی رفته‌ام. موسیقی کلاسیک گوش داده‌ام. ساعت‌ها از وقتم را به مباحثات بیهوده درباره چیزهایی که نمی‌دانستم گذرانده‌ام. 
من هم سال‌ها با جلوه فروشی و تظاهر به دانایی بسیار زیسته‌ام. ریش پروفسوری و سبیل نیچه‌ای گذاشته‌ام و کتاب «انسان تک ساحتی» هربرت مارکوز را - بی‌آنکه آن زمان خوانده باشم‌اش- طوری دست گرفته‌ام که دیگران جلد آن را ببینند و پیش خودشان بگویند:«عجب! فلانی چه کتاب هایی می‌خواند، معلوم است که خیلی می‌فهمد» ...
اما بعد خوشبختانه زندگی مرا به راهی کشانده است که ناچار شده‌ام رودربایستی را نخست با خودم و سپس با دیگران کنار بگذارم و عمیقاً بپذیرم که«تظاهر به دانایی» هرگز جایگزین «دانایی» نمی‌شود، و حتی از این بالاتر، دانایی نیز با «تحصیل فلسفه» حاصل نمی‌آید. باید در جست و جوی حقیقت بود و این متاعی است که هرکس به راستی طالبش باشد، آن را خواهد یافت، و در نزد خویش نیز خواهد یافت. 
شهید سید مرتضی آوینی

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۹ خرداد ۹۴ ، ۲۱:۵۴
mohsen .r

نظریه بلعیدن سنت توسط مدرنیته
روزگاری نگرانی اصلی متفکران برخورد سنت و مدرنیته و جرقه هایی که از این اصطکاک ایجاد می شد بود.
و البته سوژه خوبی برای برخی فیلم سازان نیز شد و فیلم های بسیاری هم بر مبنای آن ساخته شد.
یکی از دلهره های اصلی در این موضوع دور شدن انسان ها از یکدیگر به خاطر ورود تکنولوژی بود و یا حتی تنهایی انسان ها در اثر مشغول شدن به فناوری های جدید.
اما این سوال همچنان باقی است که آیا تکنولوژی و فناوری های نوین موجب نزدیک تر شدن انسان ها می گردد و یا موجب دوری آنها از هم؟!

#ان_شا_الله_در_آینده_بسط_خواهد_یافت

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۹ خرداد ۹۴ ، ۲۱:۵۰
mohsen .r